Чернець Василь Гнатович ректор Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, доктор філософії, професор, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки
Директор – Житомирського інституту культури і мистецтв
Директор Інституту, кандидат мистецтвознавства,
професор, Народний артист України
Данчук Леонід Іванович народився у с. Горбулів Черняхівського району Житомирської області 13.11.1941 року. Закінчив Житомирське училище культури, Державний інститут театрального мистецтва УРСР ім. І.Карпенка-Карого та пройшов творчий шлях від завідувача сільською бібліотекою, завідувача сільським клубом до директора Житомирського обласного музично-драматичного театру ім. І.Кочерги, де 24 роки був незмінним його директором та художнім керівником, виплекавши не одне покоління талановитих акторів та режисерів, організував сотні вистав та концертних програм. За роки творчої діяльності здійснено понад 60 театральних постановок, серед яких: «Украдене щастя» (за І. Франком), «Запорожець за Дунаєм» (за С. Гулаком-Артемовським), «Майська ніч», «Женихи» (за М. Гоголем), «Сватання Стецька» (за Г. Квіткою-Основ'яненком), «І сміх і гріх» (за п'єсою О. Корнійчука «В степах України»), «Тайна однієї сповіді», «Якщо завтра війна» (за Б. Васильєвим), «Останній іспит» (за І. Шамякіним), «Дами і гусари» (за А. Фредром), «Моя чарівна Леді» (за Б. Шоу), «Весілля Фігаро» (за П. Бомарше), «Блез» (за К. Маньє) та багато інших. Такі творчі роботи, як вистава «Сватання Стецька», відзначена дипломом лауреата Міжнародного фестивалю «Слов'янські театральні зустрічі», концертна програма «Я помню чудное мгновенье» відзначена дипломом Московського міжнародного фестивалю «Слов'янський вінець».
Леонід Данчук представляє Україну як постійний член журі на Міжнародному фестивалі «Слов'янські театральні зустрічі», який проводиться в Білорусії. За багаторічну творчу діяльність нагороджений орденом «За заслуги» III ступеня, грамотами Кабінету Міністрів України, багатьма Почесними грамотами Міністерства культури і туризму України, Житомирської обласної державної адміністрації та Житомирської обласної ради.
Разом з командою однодумців Л.І. Данчук виховує студентство Інституту на принципах класичного мистецтва, та поважає інноваційні пошуки молоді, що сприяє розвиткові їх креативного мислення, є автором багатьох цікавих мистецьких проектів. Покликання талановитого викладача і вихователя, майстра своєї справи відображено у його працях про театр:
1. Воїн-визволитель - герой української драматургії і сцени.- Житомир, 1977
2. Героїка на українській сцені.- Житомир, 1978
3. Героїчне в житті і на сцені.- Житомир, 1978
4. Героїка в театрі.- Житомир.- Житомир, 1979
5. Йшли визволителями.- Житомир, 1979
6. Втілення подвигу.- Житомир, 1983
7. Втілення подвигу.- Житомир, 1986
8. Чекайте, ми повернемось.- Житомир, 1994
9. Чекайте, ми повернемось.- Житомир, 1995
10. Таланти Житомирського краю.- Житомир, 1998
11. Зорієнтований на добро.- Житомир, 1998
12. Театр - моя любов і втіха (сторінки життя і творчості) // Житомир: «Полісся»: 1998.
13. Джерела героїчного в українському театрі: погляд в минуле.- Житомир, 2002
14. Героїка на українській сцені.- Житомир,1999
15. Режисерська інтерпретація історичних драм у 90-ті роки.- Житомир, 1999
16. Любіть Україну у сні й наяву (книга перша).- Житомир, 2003
17. Слов’янський театр: сучасне і майбутнє.- Житомир, 2004
18. Житомирський державний обласний український музично-драматичний театр ім.І.А.Кочерги. 60 років.-Житомир, 2004
19. Любіть Україну у сні й наяву (книга друга).- Київ, 2005
20. Історичні пісні.- Київ, 2005
21. Невмирущі слова.- Київ, 2006
22. Таїни режисера. Без табу / Л.І.Данчук // Житомир: «Полісся»: 2006.
23. Ретроспектива і перспективи розвитку Слов’янських театральних зустрічей.- Житомир, 2007
24. Слов’янські театральні зустрічі.- Житомир, 2007
25. Майстри вистав.- Ж., 2008;
26. Азбука режисури шоу-програм.- Ж., 2008
Мета діяльності директора та науково-педагогічних працівників — створення сучасних, європейського рівня умов для навчання та відпочинку студентів, а в планах на майбутнє — налагодження зв'язків із творчими колективами та навчальними закладами інших міст України, Білорусі, Росії, Польщі, Болгарії, Німеччини.